Skip to main content

Posts

Showing posts from April, 2026

Epizoda 54 - v USA k lékaři

      No a jak se v USA řeší akutní zranění? Když máte pojištění - jdete k doktorovi. Když ho nemáte, tak asi doufáte, že to přejde. Já mám naštěstí pojištění a to ještě k tomu dobré. Ovšem první krok je přiznat si, že k doktorovi skutečně potřebujete. Koleno oteklé tak, že nejde ohnout, a ukrutná bolest ovšem nakonec přesvědčily i mě a začala jsem tušit, že to asi nebude jenom naražené. První krok byla videonávštěva express care. To je asi docela unikátní typ péče, kterou máme v rámci univerzitního pojištění. Není to pohotovost, ale mají termíny stejný den. Dají se absolvovat i osobně, ale přes videopohovor je to často snazší. Pro vás i pro ně. A na testy vás stejně typicky pošlou na jiné pracoviště. Mně se takhle povedlo získat termín hned na neděli večer po sobotním zranění. Podmínka ale je, že člověk musí být v Kalifornii a ne v jiném státě USA a to i když se připojuje vzdáleně. Hned na videohovoru mi doktorka podle popisu vysvětlila, že to není dobré a poslala mě na ...